با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

درب دودبند تمام چوب

آشــــنایی با درب ضـــد حریق

درب مقاوم در برابر آتــش یا همان درب ضـد حریق ، قسمتی از مجموعه سیستم های محافظت در برابر آتش می باشد و به منظور توقف گسترش دود ، آتش و خروج اضطراری از یک ساختمان استفاده می شود .

حفاظت از ساختمان در برابر حریق به عهده سازمان آتش نشانی نمی باشد ، زیرا با فرض بهترین حالت که این سازمان به روزترین تکنولوژی و کارکنان دوره دیده ماهر هم در اختیار داشته باشــــد ، تنها کمک در اطفای آن می نمایند .

درب ضد حریق

در ایران آمار کل جراحت ها بر اثر ســوختگی ناشی از حریق حدود ۶نفر در روز می باشـد .

مطالعات نشان داده با به کارگیری درب ضد حریق و اقدامات پیشگیری ۸۰ درصــد آسیب آتش سوزی ها قابل کنترل است .

امروزه رشد و کنترل دسترسی ، بسیار چشــمگیر و موضوعی غیرقابل انکار است که با توجه هب این رشــد درب های ضـدحریق می بایست پاسـخگوی نیازها باشـند.

خاطر نشان می شود که ، اهمیت عملکزد ، قدرت و مقاومت یک وسیله دربرابر آتش ، زمانی خود را نشان می دهد که روزانه به آن سر و کار داشته باشیم .

با استناد به مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ، درب ضد حریق استاندارد دربی است که با انجام « آزمایش حریق اســـتاندارد » حائز شرایط مقاومت و محافظت در برابر حریق متناسب اب محل استقرار خود باشــد و مجموعه ای است از عناصر شامل لنگه درب ، یراق آلات ، چهارچوب و دیــگر اجزائی که مجموعاٌ یک درجه مشخص از محافظت دربرابر آتش را تعیین می نماید.

این نکته قابل ذکر است کهفقط درب هایی می توانند به عنوان درب ضد حریق برای محافظت بازشوها مورد استفاده قرار گیرند که مشابه کامل آ«ها تحت آزمایش قرار گرفته باشـد و درجه محافظت آنها مطابق با یکی از استانداردهای معتبر آزمــون مقاومت در برابر حریق تعیین شده باشـــد .

قابل ذکر است که درب های ضــد حریق شرکت پیشـرو درب دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات ساختمان می باشد و مفتخر است اعلام دارد که اولین شرکتی می باشد که موفق به اخذ گواهینامه فنی بین المللی شده است .

مشـــخصات فنی درب ضـد حریق :

۱- پروفیل چهارچـوب ارائه شده بصورت ورق آهن هیدروکربن به ضخامت ۱/۵ و ۲ میلیمتر می باشد .

۲- دارای نوار دودبند مقاوم در برابر حـریق می باشد.

۳- مواد تشکیل دهنده لنگه درب ضـدحریق شامل دولایه آهن هیدروکرن به ضمامت ۱/۵ و ۱ میلیمتر که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی محل نصب یراق آلات و همچنین شبکه های تقویت داخلی جهت استـــحکام درب و نیز جلوگیری از ریزش عایق داخلی می باشـــد .

۴-هسته مرکزی درب ضــد حریق از پشـم سنگ به وزن مخصوص ۸۰-۱۵۰ کیلو گرم تشکیل شده است که مقاوم در برابر حرارت تا دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد بدون تغییر شکل می باشد این پشم سنگ ها دارای گواهی استاندارد ۲-۷۲۷۱ و گرید A اسـتاندارد ۸۲۹۹ ایران است .

۵- پوشش درب و چهارچوب از رنگ اپکسی پلی استرکوره ای سفید چرمی با ک رال ۹۰۱۶

۶- یراق آلات شامل لولای فولادی و دستگیره آنتی پنیک ویژه خروج اضطراری است .

۷- لاستیک درزگیر نسوز که دور تا دور چهارچوب قرار گرفته و دارای مقاومت حرارتی بالا در برابر دما می باشد .

۸- یراق آلات به مدت یکســـال و درب ها به مدت پنـج سال شامل گارانتی می باشد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*