با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

درب ضد حریق دود بند

 درب ضد حریق دود بند ، دربی است چوبی که در برابر آتش مقاومت بالایی دارد . درب ضد حریق دود بند و درب ضد حریق فلزی  تفاوت هایی دارند از جمله اینکه مقاومت درب های ضد حریق فلزی بسیار بالاتر است و درب ضد حریق دود بند مقاومت کمتری داشته و از ورود دود به خارج جلوگیری می نماید تا مدتی کوتاه و حرارت های پایین .

درب ضد حریق دود بند

درب ضد حریق نوعی از دربها می باشند که در برابر انواع آتش سوزی بین یک تا دو ساعت مقاوم هستند این دربها از نفوذ و گسترش آتش به محل های دیگر منزل یا محل کار و … جلوگیری می کنند..معمولا چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد.

کاربرد دربهای ضد حریق عبارتند از:

درب های اضطراری خروج اماکن اداری، مسکونی و هتل ها و برج ها

درب های بیمارستان ها

دربهای خزانه و انبار

درب های نیروگاههای برق

انواع درب های ضد حریق:

درب ضدحریق چوبی

درب ضد حریق فلزی

درب ضد حریق شیشه ای که بصورت استاندارد برای اماکن مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند

درب ضد حریق چوبی

درب های ضد حریق دارای دو نوع درب ضد حریق فلزی و درب ضد حریق چوبی یا دودبند می باشد. اینکه در هر ساختمانی از چه نوع درب ضد حریق باید استفاده کرد بستگی به استاندارد آتش نشانی درب ضد حریق دارد. درب ضد حریق همان طور که از اسمش پیداست ساختاری فلزی دارد و تمام مواد مورد استفاده در درب ضد حریق فلزی باید مورد تاییده آتش نشانی باشد. درب ضد حریق باید از چوب خشک ساخته شده باشد اینکه نوع چوب چه چیزی باشد نیز بستگی به نظر و صلاحدید خانه آتش آتش نشانی دارد به دلیل اینکه هر ساله استاندارد های آتش نشانی اصلاح می شود تا امنیت جانی بیشتری را برای ساکنان ساختمان به ارمغان بباورد.

ضخامت درب ضد حریق چوبی باید ۱٫۵ سانتی متر بیشتر باشد این درب ضد حریق چوبی حتما این ضخامت را برای گرفتن تاییده پایان کار ساختمان و تاییده آتش نشانی داشته باشد. معمولا برای ساختمان های بالای ۲۳ متر از درب ضد حریق استفاده می شود که در حقیقت درب دودبند می باشد. درب ضد حریق چوبی دارای ضخامت بیشتر از ۱٫۵ و چوب خشک بدون هر گونه خطوط CNC می باشد. البته می توان ضخامت درب های را افزایش داد و برجستگی بر روی درب ایجاد کرد ولی نباید هیچ گونه کنده کاری بر روی درب ضد حریق جوبی انجام شود.

نوع دستگیره درب ضد حریق نیز مهم می باشد. ست های کامل یراق درب ضد حریق در بازار موجود می باشد و بستگی به کیفیت و کشور سازنده می توان از برندهای مختلفی استفاده کرد.

نصب درب ضد حریق چوبی بر روی چهارچوب فلزی نیز می تواند صورت بگیرد و بستگی به نظر ساختمان ساز دارد. چهارچوب چوبی درب ضد حریق چوبی بدون رنگ می باشد که از چوب روس خشک شده استفاده می شود و می توان گفت در این صورت جنس درب و چهارچوب شبیه به یکدیگر می باشد.

درب ضد حریق فلزی

درب های ضد حریق فلزی با چهارچوب فلزی می باشند و درب ضد حریق فلزی قابلیت نصب بر روی چهارچوب فلزی ساده و فرانسوی را ندارد که این عامل به دلیل ضخامت بالای درب ضد حریق فلزی می باشد که صخامت درب ۶٫۵ سانتی متر می باشد. درب ضد حریق فلزی از دو نوع فلز گالوانیزه یا ورق سیاه یا روغنی استفاده می شود که نوع فلز مورد استفاده بستگی به شرایط رطوبنی منطقه مورد استفاده می باشد. در داخل درب ضد حریق فلزی از پشم سنگ دانسیته هشتاد استفاده می شود که ضخامت پشم سنگ مورد تایید آتش نشانی پنج سانتی متر می باشد و باید دقیقا این جزییات در ساخت انجام شود و نمی توان با سلیقه کارفرما این متریال را تغییر داد. درب ضد حریق فلزی دارای وزن تقریبی ۸۰ کیلوگرم می باشند. این نوع درب های ضد حریق با یرآق آلات کاله ترکیه ساخته می شود و نوع یرآق دستگیره آنتی متر و لولای فنری می باشد و نکته مورد توجه نوع رگلاژ درب های ضد حریق فلزی می باشد که باید با پیم کوک لولای فنری به درستی انجام شود.

میزان عرض درب ها با چهارچوب نیز ۱۲۰ و ۱۱۰ و ۱۰۰ سانتی می باشد که برای محاسبه بازشو مفید باید ۲۰ سانتی متر از این عدد کم کنیم تا بازشوی مفید بدست آید. چهارچوب درب ضد حریق فلزی نیز به صورت پرواز دار می باشد و چهارچوب بر روی سنگ و یا دیوار می نشیند. نصب و رگلاژ درب ضد حریق نیز بوسیله ی جوشکاری انجام می شود و نصب درب ضد حریق در صورت عدم رگلاژ نامناسب باعث افتادگی از لولا در مرور زمان می شود.

به منظور خرید  انواع درب های ضد سرقت در انواع مختلف با درجه کیفی ممتاز با درب آسایش به شماره ۵۱_۰۲۱۴۴۲۹۸۲۵۰ تماس حاصل فرمایید و یا جهت ثبت سفارشات خود اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*