با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

درب HPL

درب HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است به معنای ورقه های با فشردگی بالا است . در واقع همانطور که از نام آن پیداست اچ پی ال (HPL) ورقه ای است مرکب از چندین لایه ساخته شده از الیاف (مانند کاغذ ) آغشته به رزین های عمل کننده در گرما (گرمای سخت ) که تحت تاثیر حرارت و فشار ۵ مگا پاسکال به هم چسبیده باشد . در ساخت این ورق های اچ پی ال (HPL) از کاغذ کرافت ، کاغذ دکوراتیو ،رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.

درب HDF

این طرز ساخت ورقه ها و فشردگی بالای آن ها سبب شده تا درب داخلی اچ پی ال (HPL) خصوصیات مشخص و منحصر به فردی داشته باشد. در اینجا تعدادی از آنان را شرح می دهیم .

۱- مقاومت های رطوبتی درب HPL :

درب اچ پی ال (HPL) در برابر آب و بخار ، ترک خوردگی و ورقه ورقه شدن مقاوم می باشد . جذب رطوبت HPL در حالت غوطه وری در آب کمتر از ۶ درصد و افزایش ضخامت ناشی از جذب آب HPL کمتر از ۱۰ درصد محاسبه شده است .

۲- مقاومت حرارتی درب داخلی HPL :

درب اچ پی ال تحمل دمای خشک و شوک حراراتی تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد را دارد و این حد از مقاومت بسیار خوب است . بنابراین مقاومت درب اچ پی ال (HPL) در برابر حرارت هایی چون سیگار بدون باقی ماندن اثر بر روی ورقه ملامینه و همچنین تغییرات ابعادی ورق های HPL در دمای بالا کمتر از ۳ درصد می باشد.

۳- سایر مقاومت های درب داخلی اچ پی ال :

درب hpl در مقابل جریان الکتریسیته مقام بوده و این امر به دلیل استفاده از چسب رزین فنولیک در تولید ورق های اچ پی ال (HPL) است و هم چنین به دلیل استفاده از چسب رزین ملامین در سطح لایه باعث مقاومت رویه در برابر اسید های ضعیف شده است . درب های اچ پی ال (HPL) با ضخامت های مختلف از جمله ۱۲،۸،۶،۳و… با رنگ وطرح های متنوع در بازار موجود است و درب آسایش در زمره بزرگترین و معتبرترین توزیع کنندگان این درب داخلی قرار گرفته است.

دیدگاه ها بسته شده اند.