با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

درب pvc

درب pvc یا همان پلی وینیل کلراید نوعی پلیمر است اما آیا دربهای PVC موجود در بازار تماما PVC هستند؟
خیر.
دربهایی که اصطلاحا به نام درب PVC شناخته می شوند در اصل دربهایی هستند که به شیوه ی معمول با فریم چوبی و شبکه تقویت شده در داخل و دو لایه MDF خام بدون روکش در طرفین ساخته می شود. درب  pvc
و در نهایت تمامی سطوح و زوایای درب با روکش PVC وکیوم می شود
در ادامه به اختصار شیوه تولید و مشخصات دربهای موجود در بازار را بررسی خواهیم کرد.
برای ساخت درب PVCطرح مورد نظر بوسیله CNC روی MDF اجرا می شود و سپس روکش های PVC با ضخامتهای ۰٫۲ یا ۰٫۴ روی آن وکیوم می شود به طوری که کاملا در تمام شیارها PVC حرکت کرده و پس از روکش کردن MDF طرح CNC به طور کامل قابل مشاهده است.لازم به ذکر است در برخی از مدلها یدرب PVCطرح به صورت برجسته,ترکیب با شیارهای CNC اجرا می شود بدین صورت که برجستگی ها جداگانه طراحی و ساخته شده و سپس این قطعات روی درب چسبانده می شوند و درنهایت همانند قبل روکش PVC وکیوم می شود.
قسمتهای کناری درب روکش PVC (کلاف درب) را نیز می توان با PVC وکیوم کرد یا با رنگ مشابه رنگ آمیزی کرد .وکیوم کردن کلاف نیازمند دستگاه و تکنیک خاصی می باشد که در قیمت تمام شده این درب نیز تاثیر گذار خواهد بود و در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده پس از مدتی PVC کلاف درب جدا می شود .
از این روش برای ساخت درب های کابینت نیز استفاده می شوند که بین سازندگان کابینت دربهای روکش PVC به نام دربهای ممبران شناخته می شوند.
درب PVC برای چه فضاهایی قابل استفاده است؟
برای بسیاری از فضاها می توان استفاده کرد جز فضاهای با رطوبت بالا و یا مکانهایی که در معرض تابش مستقیم آفتاب باشد و بسته به محل مورد استفاده ضخامت MDF انتخابی متفاوت است توصیه می شود از دربهای PVC که ضخامت MDF زیرین آن ۳ویا ۵ میل می باشد برای دربهای داخلی و از ضخامتهای ۸ و ۱۲ میل برای دربهای ورودی آپارتمان استفاده شوند.
نکته مهم:
لازم به ذکر است دربهای PVC خصوصا در مدلهای ۸ و ۱۲ میل بسیار سنگین می باشند لذا بهتر است در صورت استفاده از درب PVC با این ضخامت ورق ،تعداد لولا های چارچوب ۳ عدد باشد و دقت شود دو لولا در بالای چارچوب با فاصله ۲۰ سانتی متر و دیگری در پایین چارچوب نصب شود.
چرا دربهای PVC نبایددر معرض تابش آفتاب و یا حرارت بالا باشند؟
چسبی که هنگام وکیوم کردن PVC بر روی درب MDF استفاده می شود در دمای ۸۰ درجه مجددا فعال خواهد شد از این رو نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشند و.همچنین در هنگام حمل و نقل درب PVC نیز باید این نکته را مورد توجه قرار داد .
آیا دربهای روکش PVC ضد آب هستند؟
همانطور که میدانیم PVC مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد به طوری که ورقهای PVC با ضخامتهای ۱۶ میل را برای ساخت کابینت سرویسهای بهداشتی و کابینت زیر سینک آشپزخانه به کار می برند.همین ذهنیت باعث شده که دربهای روکش PVC را هم به غلط به عنوان درب ضد آب معرفی کنند در صورتی که ورقهای PVC ضد آب کلا PVC می باشند اما درورقهای مورد استفاده ی صنعت درب روکشی از PVC است که روی MDF کشیده می شود.
به این نکته نیز باید توجه کرد که آب از سطح روی درب غیر قابل نفوذ است اما در صورتی که کلاف درب PVC نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد کرد و در صورت روکش شدن کلاف هرچند که نفوذ رطوبت کمتر خواهد شد اما به دلیل یک پارچه نبودن روکش از محل به هم رسیدن روکشها امکان نفوذ آب وجود دارد .ونکته بسیار مهمتر در مکان های بسیار مرطوب مانند حمام که بخار آب زیاد وجود دارد به مرور زمان روکشPVC ورقه خواهد کرد.
نفوذ آب از درزها را در MDF های استفاده شده در کابینت که لبه های آن نیز نوار PVC شده اند بسیار دیده اید.

دیدگاه ها بسته شده اند.