با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

مشخصات درب pvc

دربهایی که اصطلاحا به نام درب PVC شناخته می شوند در اصل دربهایی هستند که به شیوه ی معمول با فریم چوبی و شبکه تقویت شده در داخل و دو لایه MDF خام یدون روکش در طرفین ساخته می شود.
و در نهایت تمامی سطوح و زوایای درب با روکش PVC وکیوم می شود.

درب pvc

در ادامه به اختصار شیوه تولید و مشخصات دربهای موجود در بازار را بررسی خواهیم کرد.
برای ساخت درب CNC-PVCطرح مورد نظر بوسیله دستگاه CNC روی MDFیا HDFاجرا می شود و سپس روکش های PVCبا ضخامتهای ۰٫۲ یا ۰٫۴ روی آن وکیوم می شود به طوری که کاملا در تمام شیارها PVC حرکت کرده و پس از روکش کردن درب طرح CNC به طور کامل قابل مشاهده است.لازم به ذکر است در برخی از مدلها ی درب PVCطرح به صورت برجسته,ترکیب با شیارهای CNC اجرا می شود بدین صورتکه برجستگی ها جداگانه طراحی و ساخته شده و سپس این قطعات روی درب چسبانده می شوند و درنهایت همانند قبل روکش PVC وکیوم می شود.
قسمتهای کناری درب روکش PVC (کلاف درب) را نیز می توان با PVC وکیوم کرد یا با رنگ مشابه رنگ آمیزی کرد .وکیوم کردن کلاف دربPVC نیازمند دستگاه و تکنیک خاصی می باشد که در قیمت تمام شده درب PVC نیز تاثیر گذار خواهد بود و در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده پس از مدتی PVC کلاف درب جدا می شود .
پس بهتر است این درب PVC را درب MDF یا HDFروکش PVC بنامیم.
از این روش برای ساخت درب های کابینت نیز استفاده می شوند که بین سازندگان کابینت دربهای روکش PVC به نام دربهای ممبران شناخته می شوند.
درب PVC برای چه فضاهایی قابل استفاده است؟
درب PVC را برای بسیاری از فضاها می توان استفاده کرد جز فضاهای با رطوبت بالا (استخر)و یا مکانهایی که درب PVC در معرض تابش مستقیم آفتاب باشد و بسته به محل مورد استفاده ضخامت MDF انتخابی متفاوت است توصیه می شود از دربهای PVC که ضخامت MDF زیرین آن ۳ویا ۵ میل می باشد برای دربهای داخلی و از ضخامتهای ۸ و ۱۲ میل برای دربهای ورودی آپارتمان استفاده شوند.
لازم به ذکر است دربهای PVC خصوصا در مدلهای ۸ و ۱۲ میل بسیار سنگین می باشند لذا بهتر است در صورت استفاده از درب PVC با این ضخامت ورق ،تعداد لولا های چارچوب ۳ عدد باشد و دقت شود دو لولا در بالای چارچوب با فاصله ۲۰ سانتی متر و دیگری در پایین چارچوب نصب شود.
چرا دربهای PVC نبایددر معرض تابش آفتاب و یا جرارت بالا باشند؟
چسبی که هنگام وکیوم کردن PVC بر روی درب MDF استفاده می شود در دمای ۸۰ درجه مجددا فعال خواهد شد از این رو نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب باشند و.همچنین در هنگام حمل و نقل درب PVC نیز باید این نکته را مورد توجه قرار داد .

آیا دربهای روکش PVC ضد آب هستند؟
همانطور که میدانیم PVCمقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد به طوری که ورقهای PVC با ضخامتهای ۱۶ میل را برای ساخت کابینت سرویسهای بهداشتی و کابینت زیر سینک آشپزخانه به کار می برند.همین ذهنیت باعث شده که دربهای روکش PVCرا هم به غلط به عنوان درب ضد آب معرفی کنند در صورتی که ورقهای PVCضد آب کلا PVC می باشند اما درورقهای مورد استفاده ی صنعت درب روکشی از PVC است که روی MDF یا HDF کشیده می شود.
به این نکته نیز باید توجه کرد که آب از سطح روی درب غیر قابل نفوذ است اما در صورتی که کلاف درب PVC نشده باشد رطوبت از کلاف نفوذ خواهد کرد و در صورت روکش شدن کلاف هرچند که نفوذ رطوبت کمتر خواهد شد اما به دلیل یک پارچه نبودن روکش از محل به هم رسیدن روکشها امکان نفوذ آب وجود دارد .ونکته بسیار مهمتر در مکان های بسیار مرطوب مانند حمام که بخار آب زیاد وجود دارد نیاز به مراقبت و نگه داری دارد تا طول عمر درب افزایش یابدتا به مرور زمان روکشPVC از روی درب چدا نشود

دیدگاه ها بسته شده اند.