با ما در تماس باشید

51_02144298250

پست الکترونیکی

asayeshdarb@gmail.com

مزایای درب HDF با روکش PVC

درب HDF با روکش PVC همانند باقی درب ها جزء درب های روکش دار می باشد . اچ دی اف (HDF) مخفف کلمه High Density Fiberboard می باشد که نوعی از فراورده های چوبی است . درب HDF با روکش PVC نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید میگردد و چگالی آن بالای ۸۰۰kg بر متر مکعب است . درب HDF با روکش PVCورقه های HDF در پشت و روی تخته های چوبی پرس می شوند . که در صنعت درب سازی به سه روش مورد استفاده قرار میگیرد .
۱- HDF به صورت ورق مسطح
۲- HDF های قالب گیری شده
۳- HDF های روکش شده (PVC , HPL )
درب اچ دی اف HDF بیشتر برای اطاق خواب و سرویس های بهداشتی استفاده می شود اما به دلیل چگالی بالای ورق اچ دی اف HDF و استحکام خوب آن از درب اچ دی اف HDF برای درب ورودی آپارتمان ها نیز استفاده می شود . البته پیشنهاد می شود در صورت استفاده از ورق مسطح برای درب ورودی دو ورق ۳میل HDF روی هم پرس شود . انجام این کار باعث می شود هم استحکام درب اچ دی اف HDF به میزان قابل توجهی بالا برود هم عمق شیار های CNC نیز افزایش یابد که به زیبایی کار نیز می افزاید. با توجه به قیمت مناسب و استحکام بالا ، استفاده از درب اچ دی اف HDF در ساختمان ها طی ۱۰ سال اخیر بسیار زیاد شده است ( مخصوصا درب اچ دی اف HDF قاب دار ) و همین امر باعث شده مصرف کننده های نهایی به دنبال درب های جدید تری باشند هر چند بعضی از این دربها عمر مفید کمتری دارند . لذا برای ایجاد تنوع می توان با استفاده از ورق های مسطح و استفاده از دستگاه CNC می توان تنوع طرح درب اچ دی اف HDF را نامحدود و مطابق با هر سلیقه ای ارائه داد .
توجه : متاسفانه هنگام رنگ آمیزی درب اچ دی اف HDF قسمت زیرین درب به علت در دید نبودن “رنگ” نمی شود و در صورت استفاده از درب اچ دی اف HDF برای سرویس های بهداشتی چوب زیر درب اچ دی اف HDF آب را به خود جذب کرده و مرور زمان ورق HDF را از بین می برد . همچنین عده ای ورق های گالوانیزه را از سمت داخل سرویسهای بهداشتی در قسمت پایین درب نصب می کنند این حرکت باعث جلوگیری از پوسیدگی نمی شود ، بلکه تنها پوسیدگی را پنهان می کند و محل مناسبی برای تخم گذاری سوسک فراهم می شود .

جهت تهیه انواع درب های ضد سرقت و ضد آب اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.